Istnieje wiele nowoczesnych technologii wznoszenia budynków, które stanowią znakomitą alternatywę dla tych tradycyjnych (np. murowanej). Jednym z rozwiązań cieszących się obecnie największą popularnością wśród inwestorów jest dom kanadyjski, w którym elementem nośnym jest drewniany szkielet, do którego montuje się ściany, dach oraz inne elementy. Dlaczego warto w niego inwestować? Oto 5 najważniejszych zalet domu kanadyjskiego!
Zaleta 1 – Szybka budowa domu kanadyjskiego
Jak powszechnie wiadomo, budynki w technologii murowanej wymagają sporej ilości czasu – zwykle prace kończą się po kilkunastu miesiącach, co wymaga od inwestora cierpliwości. W przypadku domów kanadyjskich jest zupełnie inaczej. Zakończenie ich budowy może mieć miejsce po zaledwie 3-4 miesiącach, co wynika z tego, że na plac budowy przywożone są gotowe, przygotowane wcześniej w fabryce elementy, które wystarczy ze sobą połączyć.
Co więcej, prace mogą być prowadzone o dowolnej porze roku (nawet zimą) i bez względu na warunki atmosferyczne. Powód? Brak tzw. etapów mokrych, które znacznie wydłużają realizację np. w przypadku domów murowanych.
Zaleta 2 – Niska cena
Tańsze materiały, łatwiejszy transport i krócej trwające prace – wszystko to sprawia, że budowa domu kanadyjskiego może być o wiele tańsza niż murowanego. I to nawet o kilkadziesiąt procent! W efekcie na tego rodzaju rozwiązanie coraz częściej decydują się inwestorzy o mniejszym budżecie, którzy poszukują sporych oszczędności.
Zaleta 3 – Dobra izolacja
Dom kanadyjski może zapewniać tak samo wysoki komfort cieplny, co obiekt murowany. Wynika to z faktu, że między elementami szkieletu można zastosować wysokiej jakości izolację i tym samym osiągnąć bardzo dobre parametry cieplne budynku. W praktyce oznacza to z jednej strony wysoki komfort mieszkańców o każdej porze roku, a z drugiej znacznie mniejsze koszty ogrzewania w sezonie zimowym.
Jeżeli dodamy do tego ponadprzeciętną trwałość, zyskamy rozwiązanie, które może być polecane najbardziej wymagającym inwestorom.
Zaleta 4 – Elastyczność projektowa
Domy kanadyjskie mogą różnić się pod względem powierzchni, liczby kondygnacji, materiałów wykończeniowych czy stylu architektonicznego. To oznacza, że każdy inwestor może dopasować ich ostateczny kształt, wygląd oraz parametry do indywidualnych potrzeb.
Warto również dodać, że na rynku działa coraz więcej firm specjalizujących się w technologii kanadyjskiej. Jedną z nich jest drewdom.com – jej pracownicy zapewnią Ci możliwość realizacji niemal każdego projektu.
Zaleta 5 – Ekologiczność
Domy kanadyjskie są przyjazne środowisku naturalnemu, ponieważ ich produkcja oraz eksploatacja nie generują dużych ilości szkodliwych substancji. Co więcej, do ich ogrzewania można wykorzystać nowoczesne rozwiązania, takie jak pompa ciepła.
Inwestując w taki budynek, możesz także liczyć na doskonały mikroklimat we wnętrzach, co powinno być szczególnie istotne dla osób zmagających się z różnego rodzaju alergiami.